info@nashezdrave.eu

Хидратиране на кожата – как да го направим с ниацинамид 

Грижа за кожата - най-ефективните активни съставки
Хидратиране на кожата

Хидратиране на кожата – как да го направим с ниацинамид 

 

Хидратиране на кожата е в основата на красивата и здрава кожа. Типовете кожа са различни – тя може да бъде суха, дехидратирана, нормална, мазна, смесена. Но всички типове кожа имат една обща черта – цялостната хидратация на кожата е много важна и е в основата на здравата кожа. Ако се интересувате от статии за кожата, посветени на активни съставки като ретинол, кликнете тук. 

Как да овлажняваме кожата правилно? 

Важно е да хидратирате кожата както външно, така и вътрешно.  

Какво можете да направите за кожата си по отношение на начина си на живот? 

  • Уверете се, че пиете поне 2 литра вода всеки ден. По този начин ще хидратирате тялото и кожата си отвътре.  
  • Намалете до минимум консумацията на алкохол – алкохолът дехидратира тялото, а също и кожата. 
  • Не пушете – тютюнопушенето също е вредно за здравето на кожата, изсушава я, а бръчките при пушачите изглеждат много по-дълбоки. 
  • Спазвайте здравословен хранителен режим – млечните продукти, сладкишите или храните с високо съдържание на нездравословни мазнини могат да причинят акне по кожата. Препоръчително е да наблюдавате реакцията на кожата си към храните и да коригирате диетата си по подходящ начин. 

Не забравяйте да хидратирате цялото си тяло – с млека за тяло, масла, масла за тяло и т.н. Изберете продукт по ваш вкус, в зависимост от това каква консистенция предпочитате.  

Когато става въпрос за кожата, намирането на идеалните продукти може да бъде предизвикателство. Ето защо сме събрали съвети за това как да изградите рутинна грижа за кожата, която да е подходяща за вашия тип кожа. 

Универсален продукт за хидратация – ниацинамид 

Ниацинамидът, известен също като витамин В3, е водоразтворим витамин, който има много ползи за кожата. Той е популярна съставка в продуктите за грижа за кожата поради способността си да подобрява текстурата на кожата, да намалява възпаленията и да изравнява тена на кожата. 

Едно от основните предимства на ниацинамида е способността му да укрепва бариерната функция на кожата. Това помага да се предотврати загубата на влага, която може да доведе до сухота и раздразнение. Като укрепва кожната бариера, ниацинамидът спомага за поддържането на хидратиран и здрав вид на кожата. 

Друго предимство на ниацинамида е способността му да облекчава възпаленията. Това го прави особено полезен за хората с чувствителна кожа или склонна към акне. Ниацинамидът може също така да помогне за намаляване на фините линии и бръчките чрез стимулиране на производството на колаген в кожата. 

Доказано е също, че ниацинамидът ефективно намалява появата на хиперпигментация и тъмни петна по кожата. Той действа, като предотвратява прехвърлянето на пигмент в кожните клетки, което може да помогне за изравняване на тена на кожата и намаляване на появата на цветни петна. 

Като цяло ниацинамидът е универсална активна съставка, която предлага редица ползи за кожата. Способността му да укрепва кожната бариера, да намалява възпаленията и да изравнява тена на кожата го прави отлично допълнение към всяка рутинна грижа за кожата. 

Ниацинамид

Как съставяте перфектната рутинна грижа за хидратирана и здрава кожа? 

Почистване и тонизиране

Почистването трябва да е в основата на рутинната ви грижа за кожата – само един почистващ продукт сутрин или хладка вода, ако имате по-суха кожа. Вечер обаче се препоръчва двуетапно почистване: 

  1. В първата стъпка изберете почистващ продукт на маслена основа – той отлично ексфолира или дори когато не сте без грим, почистващият продукт на маслена основа премахва всички замърсявания от кожата. 
  2. На втората стъпка изберете гел или мляко за почистване и почистете кожата от остатъците от мазнини и последните замърсявания. 

След това се използва тонер. Ролята на тонера е да регулира правилното рН на кожата след измиване на лицето с вода и почистващи продукти. Ако имате суха кожа, препоръчваме ви да изберете овлажняващ тонер. Ако имате смесена до мазна кожа, склонна към акне: матиращият тонер ще бъде правилният избор за вас. 

Серуми и активни вещества

След тонера върху кожата се нанасят различни серуми. Първо се нанасят по-силните серуми в зависимост от типа кожа.  

  • Ретинол: препоръчва се ретинолът да се използва 1-3 пъти седмично, като основната му роля е да подновява кожата, да намалява появата на бръчки и да предотвратява появата на нови бръчки. Над 25 години той е препоръчителен продукт в банята на всяка жена. 
  • Спиране на акнето: Основните естествени съставки на този серум са масло от чаено дърво и екстракт от алое вера, които имат антибактериално и успокояващо действие. Този серум е идеален за хора с мазна и склонна към акне кожа. 
  • Витамин С: Витамин С има благоприятен ефект върху намаляването на тъмните петна и несъвършенствата по кожата, а също така подпомага синтеза на колаген. Той е подходящ за всички типове кожа. 
  • Хиалуронова киселина: универсално вещество за хидратация и регенерация на кожата. Това е лек серум, подходящ както за суха, така и за мазна кожа. 

Овлажняващ крем 

Последната стъпка в процедурата е използването на овлажняващ крем. Много е индивидуално кой овлажнител на кого е подходящ.  

Сутрин обикновено е по-добре да изберете по-лек крем на водна основа, ако имате нормална или по-мазна кожа. Той попива по-бързо и можете да започнете деня си. Ако обаче имате суха кожа, не се колебайте да изберете и по-мазен, плътен крем за сутринта. 

Вечер след натоварен ден е препоръчително да хидратирате кожата през нощта. Изберете по-плътен и подхранващ крем, тъй като кожата има време да го абсорбира през нощта.  

Допълнителен съвет за вас: препоръчително е да овлажнявате зоната около очите с крем за очи. Кожата около очите е много чувствителна и лесно се изсушава, затова е препоръчително да я овлажнявате, за да предотвратите появата на бръчки. 

Имаме за вас три крема: околоочен, дневен и нощен – наречени Opuntica Trio. Основата на всеки крем е екстракт от бодлива круша или кактусова смокуня, която е известна с овлажняващите си свойства.  

© 2021 nashezdrave.eu